włoskie jedzenie w Krakowie

Dobra włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pizze. Bardziej wrażliwi konsumenci smakują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, polentę czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele składników rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć również mniej znane potrawy, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz dania z różnych miejsc Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Kuchnia włoska jest prosta, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Żadna knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Kolacja bez wyjątku powinien obejmować też aperitiff. Lampka białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. włoskie jedzenie w Krakowie Najbardziej typowe wina włoskie to toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodny zestaw win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film