Urazy krocza poród

Coraz to więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

nietrzymanie moczu ćwiczenia

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z pań decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niesłychanie ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym lepiej, bowiem ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, jakie należy później jak na ogół powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo szybko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Wiele pacjentek deklaruje, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub dolegliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.