Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite oraz w wielu przypadkach zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są rzeczywiście smaczne i godne kilku kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

W największym stopniu sztampowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i perfekcyjne polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.