Krakow Restaurant italian Cuisine

Świetna kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Wśród szerokich alternatyw, jakie daje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. zobacz o restauracji Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, focaccia, minestrone i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film